Ласкаво просимо
до веб-сайту типологізації будівель в Україні (BTU)

BTU WebTool був розроблений в рамках проєкту "Реформи енергоефективності в Україні", який реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ) та за замовленням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Україна має досягти своєї мети з енергоефективності. Енергоефективна реновація будівель є одним із кроків досягнення цієї мети. Зараз темпи реновації не відповідають очікуванням. Однією з причин є відсутність достатньої кількості інформації щодо будівельного фонду. Тому потенціал підвищення енергоефективності не є очевидним. Для подолання цього бар'єру в країнах ЄС було розпочато проект типологізації будівель (TABULA).

Основна мета BTU WebTool - подолати виклики та допомогти Україні досягти своєї мети з енергоефективності.

На даний момент BTU WebTool містить класифікацію будівельного фонду, введеного в експлуатацію в період між 1978 - 1988 роками. Будівельний фонд, побудований в інші періоди часу, буде доданий до BTU WebTool шляхом регулярних оновлень бази даних та інформації.

Належність будівель до певної категорії обумовлюється наступними параметрами:

  • Розподіл будівель на групи за розмірами;
  • Дані зразкових будівель: зовнішній вигляд, розповсюджені конструктивні елементи та відповідні коефіцієнти теплопередачі;
  • Дані зразкових систем теплопостачання: поширені типи систем та їх показники енергоефективності;
  • Типові значення споживання енергії з різних типів енергоносіїв;
  • Заходи з енергозбереження: два рівня модернізації та їх вплив на споживання енергії;
  • Стандартна процедура розрахунку на основі узгоджених даних, внутрішніх умов та кліматичних даних;
  • Калібрування стандартної процедури розрахунку до типового рівня фактичного споживання.

Спеціальний навчальний розділ BTU WebTool містить навчальні відеоролики для забезпечення якості планування та впровадження заходів підвищення енергоефективності в класифікованих будівлях.